Dódity Gabriella

Frakcióvezető

2026.06.20.

Állatok élete múlhat a hatóságokon...

Ő és a testvére túlélte, a nagyobbik kutya meghalt. A gyömrői sintér ügye az állatvédelem rendszerszintű kudarca volt, de sajnos a józsefvárosi eset is példázza: állatok élete múlhat a hatóságokon.
 
Hétfőn Józsefvárosban szemtanúk elmondása alapján egy férfi kitett az autójából három kutyát, a jelenlévők rászóltak a remek gazdára, majd szóváltás kerekedett, amely sajnos tettlegességig fajult. A nagyobbik kutya megsérült, rácsukta a lábára az ajtót a kedves "gazdi", az állat fájdalmában üvöltött, a kölyökkutyákat szemtanúk szedték össze az útról, a rettegő, sérült állatot pedig egy autó alól kellett kiemelni. Ekkor már kiérkeztek a rendőrök is, és elég sokan álltak, gyerekek sírtak a helyszínen. A video bejárta a netet.
 
A "gazda" A KUTYÁKKAL EGYÜTT ELMEHETETT A HELYSZÍNRŐL. Ezzel több baj van, hiszen az információk alapján - felmerül a gyanú......- , hogy a férfi megvalósította az állatkínzás bűncselekményét, ezért őt ki kellett volna hallgatni, a kutyákat pedig biztonságba kellett volna helyezni. Sajnos nem így történt, így elhajtott az állatokkal.
 
A Sintérbiznisz-könyörtelen halál a rácsok mögött oldalt szerkesztő Tündi keresett meg, hogy segítsek. A rendőrségnek írt feljelentését kiegészítettem, de a biztonság kedvéért írtam Józsefváros jegyzőjének is, és segítséget kértem tőle (vagy rajta keresztül a kedves gazda lakóhelyén illetékes jegyzőtől), hiszen Tündivel biztosak voltunk abban, hogy ez az ember valahol meg fog szabadulni a kutyáktól. Gyors választ kaptam, hogy felvették a a kapcsolatot a rendőrséggel, és tájékoztatást is ígértek.
 
Szerdán Tündi megkért, menjünk utána a Sintérbizniszre érkezett információknak. Életünkben először most találkoztunk, eddig csak telefonon beszéltünk. Több órát autóztunk. Beszéltünk a "kedves gazda" korábbi szomszédaival; ott sem bánt kedvesen az állatokkal, állítólag macskákat mérgezett. Mi eddig jutottunk. Nem akartunk mást, mint elkérni a kutyákat tőle. Nem sikerült, mert nem tudták megmondani, hová költözött, és az elérhetőségét sem tudtak megadni a településen.
 
 ...de már késő...a három kutyát Cegléden (!!!) az utcán megtalálták, a két kicsi ép, a nagyobbikat még látták, ahogyan élve vonszolja magát, de sajnos meghalt....végül ott lettek magukra hagyva ezek szerint...
 
A hatóságoknak minden a rendelkezésükre áll a gyors és hatékony cselekedethez, ezt a helyszínen kellett volna megtenni véleményem szerint. De nálunk mindenképp egyszerűbben fel tudják kutatni az embert, főleg, hogy szóltunk: az állatelhagyás bűncselekményének esélye továbbra is fennáll......
 
Rendszerszintű átalakítás nélkül nem lesz hatékonyan működő állatvédelem. Számos jó példa van, de rengeteg a javítanivaló is. Sok mindent meg tudnak oldani a civilek, de a hatósági eszközöket és lehetőségeket nem pótolja semmi, főleg, hogy mindig az idő a szűk keresztmetszet, hiszen élőlényekről van szó. Ez a szomorú példa is ezt bizonyítja.
 
Ma van a kedvtelésből tartott állatok napja. Erre a napra azt kívánom, mint amit már sokszor: jussunk el végre oda, hogy alakítsunk ki egy szakemberekből álló, anyagi forrásokkal is ellátott állatvédelmi rendszert, amelyben az állatvédelmi törvényünk betartatásával, megelőző jelleggel tudjuk az állatok jóllétét biztosítani, ki tudjuk szűrni az ilyen "gazdákat", és meg tudjuk előzni az állatkínzást, vagy az állatok halálát. Mert ez bizony nem a ráérő, hóbortos unatkozók hobbija, hanem jogszabályokban rögzített, kötelező állami feladat.
 
undefined
 

Polgármesteri Program


Csapatom

Mutyitérkép

Írjon nekünk!

=