Tavaly év vége óta működik az új diagnosztikai központ a Kispesti Egészségügyi Intézetben, amelyben két MR és egy CT berendezés segíti a betegségek gyors felderítését. A központban mintegy húsz szakember reggel hét órától este tíz óráig fogadja a pácienseket, előreláthatólag egy MR-gép naponta, vizsgálattípustól függően 35-40, míg a CT-gép 50-60 vizsgálatot végezhet el. A koronavírus-járvánnyal összefüggő óvintézkedések miatt az udvaron kell várakozni a beutaló köteles, ám térítésmentes vizsgálatra.
A diagnosztikai központot a gyermekrendelők és védőnők korábbi helyén alakították ki, a háziorvosi ellátás új, felújított és korszerű helyiségbe költözik a Csokonai utcába. Amíg az átalakítás tart addig a gyermekorvosi ellátást és a védőnői szolgálatot a Forrásházban vehetik igénybe a családok.
Tavaly a magyar kormány az Egészséges Budapest Program pályázatán keresztül 931 millió forint támogatást ítélt meg a Kispest lakosok részére. Az első lépés 57 millió forintos, szintén állami forrásból már meg is valósult: a laboratóriumi részleg a második emeletről a földszintre költözött. Eközben zajlik az új gyermekorvosi rendelő kialakítása is a Csokonai utcában, továbbá hamarosan a cukorbetegséggel élő páciensek számára egy új, széles szakmai portfólióval működő kardiometabolikus centrum is kiépül, amely tovább javítja majd a kispestiek egészségügyi ellátását. Továbbá megvalósulhat az egynapos sebészeti ellátás rendszere is.
A kormány további, Egészséges Budapest Programból származó, közel egymilliárd forintos támogatásából az egynapos sebészet kialakítása mellett eszközfejlesztések is megvalósulnak, így még színvonalasabb ellátást biztosítva a kispestieknek – mondta korábban lapunknak Dódity Gabriella. A Fidesz-KDNP-s önkormányzati képviselő az előző ciklusban fejlesztéspolitikai tanácsnokként sokat tett azért, hogy Kispest részesülhessen az EBP támogatásból. Emlékezetes, korábban a baloldali városvezetés a kormányzati igényfelmérő kitöltése során jelezte, hogy rendelkezésre áll a forrás az Egészségügyi Intézet homlokzatának felújításához. Ebből pedig azt lehetett kiolvasni, hogy a kispesti intézmény esetében a kerületnek nincs szüksége a kormányzat támogatására. Ennek eredményeként Kispest szinte egyedüliként nem kért eredetileg forrást.
Tavaly tízmilliárd forintot költött a kormány a budapesti önkormányzatok által működtetett egészségügyi intézmények fejlesztésére, összességében 2017-2020 között 27,15 milliárd forintot adott át a kormány a fővárosi és Pest megyei egészségügyi alapellátás és járóbeteg-szakellátás fejlesztésére.
forrás: kispest.info