Nemrég sajtótájékoztatót tartott Burány Sándor és Hiller István, Kispest baloldali képviselői Gajda Péterrel közösen. Bőrig áztak annak érdekében, hogy lemondják a kispestieknek: megoldják a Határ úti végállomás ügyét. Nem sokkal később került sor az Országgyűlés Igazságügyi Bizottságának ülésére, amelyen javaslatukat tárgyalták volna. A Budapest főváros közigazgatási területéről és kerületi beosztásáról szóló 1994. évi XLIII. törvény módosításáról szóló törvényjavaslat ugyanis az a rendelet, amely a Határ út Kispesthez való csatolását foglalta – volna – magába. Lapunknak Dr. Vas Imre országgyűlési képviselő, az Igazságügyi Bizottság alelnöke elmondta, hogy azért csak volna, mert a benyújtók, vagyis Burány és Hiller meg sem jelentek az ülésen. Vas Imre arról is beszélt, a benyújtott dokumentum voltaképp előkészítetlenül lett beadva, és vélhetően kampánycélokat szolgált. A baloldali képviselők őt ugyanis sem hivatalosan, sem pedig informálisan nem keresték meg a továbbiakról, nem mondták el érveiket, ezért nem került tárgysorozatba sem a módosító indítvány. A helyes út ugyanis az, hogy először a képviselő benyújtja javaslatát, majd a benyújtó érveit mérlegelve dönt a bizottság a tárgysorozatba vételéről, ezután került napirendre az ügy a bizottságban.
Nem voltak érveik?
- Valószínű, hogy vagy nem voltak érveik, vagy nem akarták azokat elmondani a bizottság előtt – mondta lapunknak Vas Imre, aki azt is elárulta, hogy nagyon ritkán fordult elő az elmúlt időszakban, hogy az előterjesztők egyike sem jelent meg a tárgysorozatba vételnél. Ez az ügy azért is különösen furcsa, mert, ha nem is tudtak megjelenni, kérhettek volna halasztást. Ugyanis, ha a bizottsági ülés kezdetéig jelezik, akkor meghosszabbodik a határidő 30 nappal, így újra foglalkoztak volna a javaslatukkal.
Ami még nagyon érdekes az ügyben, hogy a módosítással kapcsolatban senki nem egyeztetett a dokumentumokban szereplő másik érintettel, vagyis Bácskai Jánossal, Ferencváros polgármesterével. A terület ugyanis a IX. kerülethez tartozik, másrészt pedig a Fővárosi Önkormányzat kezelésében van.
S hogy mit jelent, hogy végül nem vették napirendre, elvetették a Határ út ügyét? Azt, hogy Burány Sándor és Hiller István éppen annyit tett ezúttal is Kispestért, amennyit az elmúlt években: hangzatos ígéretek után elmaradt megvalósítások. Persze még indítványozhatják, hogy az Országgyűlés döntsön a tárgysorozatba vételről. De kérdés, hogy azok után, hogy el sem mentek az első bizottsági ülésre, amely foglalkozott az üggyel, tesznek-e bármit, vagy újabb ígéretekkel rukkolnak elő a választásokig.
Jogviták miatt nem szépül a Határ úti végállomás
Burányék ismét szép kampánysajtótájékoztatót tartottak, holott mindenki előtt ismert, jogi viták akadályozzák a felújítás befejezését, ebből a szempontból azonban teljesen irreleváns, melyik önkormányzaté a terület. Mint azt már mi is többször megírtuk, dr. György István országgyűlési képviselőjelölt még főpolgármester-helyettesként kezdeményezte. Az ügy rendezése érdekében évekkel ezelőtt kiadta jogi állásfoglalását, amely szerint le kell bontani a jogellenesen ott lévő pavilonokat. Budapest kormánymegbízottjaként jelen pozíciójából ennél többre nincs jogköre, még akkor sem, ha szerinte is szégyen és elfogadhatatlan, ami a Határ úton évek óta tapasztalható. A megoldás kulcsa tehát a Fővárosi Önkormányzat kezében van, amelynek képviselője egyébként kerületünk polgármestere is.
Nem ez az első betartatlan ígéret
A Kossuth téren álló üres telken volt már halastó, jégpálya és parlagfűtelep is
Nem mindegy, hogy néz ki egy telek – mondta Burány Sándor, Kispest országgyűlési képviselője még 2004-ben, a Kossuth téri ma is üresen álló telekre tervezett beruházás alapkőletételén, majd azt is hozzátette: Kispest szívében az emberek naponta találkozhattak az elhanyagolt résszel, amely nem volt méltó a kerülethez. Az alapkőletétel üzenet a jövőnek: két év múlva Kispesthez méltó, szép, új épület áll majd a romok helyén. Olyan jó mélyre sikerült elásni a lakásokat, irodákat, parkolókat, valamint szabadidő- és sportcentrumot magában foglaló beruházás alapkövét, hogy az azóta sem nőtt ki a földből. A telek a félbehagyott beruházás volt már halastó, jégpálya, parlagfűtelep, és az ijesztő darura is sokan emlékeznek még. Az egyébként magánkézben lévő terület most park, amelyet két ütemben alakított ki több millió forint közpénzből az önkormányzat, természetesen véletlenül a választások előtt. De ha még ez sem lenne elég, Burány Sándor négy éve a kampányban azt ígérte, törvénymódosítást fog benyújtani annak érdekében, hogy az elmaradó beruházások ne csúfíthassák el a közterületeket. Azt nem tudjuk, Burány mit csinált ezzel az ígéretével az elmúlt négy évben, de biztos, ami biztos, az idei kampányígéreteiben ismét megígérte a kispestieknek ugyanezt. Pedig lett volna mit tennie Buránynak, hiszen Kispest az elhagyatott telkek földje, elég csak a Határ úti, vagy a KÖKI Terminállal szemközti területet említeni.
forrás:kispest.info