Modernkori népvándorlás
Bizonyára mindenkiben élesen él még az a kép, amely a Keleti pályaudvaron és Budapest számos pontján, köztük a Kőbánya-Kispest vasútállomáson fogadott bennünket 2015-ben, amikor a migránsok szabadon bejutottak az országba. A köztereken aludtak, koszt és szemetet hagytak maguk után. A magyar kormány, élén Orbán Viktor Európában elsőként lépett: kerítést építtetett, amely megvédi Magyarországot az illegális bevándorlóktól, hangsúlyozva, nem engedi, hogy megszállják az országot. Nagyon sok támadást érte akkor a magyar kormányt emiatt, holott ma már látható: a mostani választások tétje is az, hogy nemzeti kormány alakul, amely mellett szabadon dönthetünk, kivel szeretnénk élni, vagy a migránsokat beengedő baloldal alakít kormányt, és bevándorlóországgá válunk. Ők ugyanis többször bizonyították: lebontanák a kerítést, és beengednék a migránsokat. Így pedig Kispest sem lenne biztonságban, hiszen a kerület két MSZP-s országgyűlési képviselője, Burány Sándor és dr. Hiller István is pártja álláspontját képviseli. Brüsszel pedig készen áll, legutóbbi tervezetük szerint 10 ezer migránst kellene befogadnunk, amely szám a családegyesítések után több tízezerre emelkedne. Ha Magyarország enged a betelepítésnek, 15 éven belül megközelítőleg 1 millió muzulmán lesz hazánkban.
Németországban komoly gond a bevándorlás
A milliókat beengedő Németország és Ausztria közben nagyon nehezen küzd meg a migrációval. A németek hite megrendült a demokráciában, amelynek kiindulópontja a szakemberek szerint az, hogy Angela Merkel több millió menekültet hívott az országba úgy, hogy nem kérdezte meg az ott élőket. 2015 óta több közel kétszeresére nőtt az erőszakos bűncselekmények és súlyos testi sértések száma. Milliárdokat költenek az országban élő több mint egymillió bevándorlóra, akiknek elenyésző része - egy 2017-es felmérés szerint 7000! ember - dolgozik mindössze. Közben Angela Merkel elismerte, hogy Németországban is vannak a korábban letagadott, úgynevezett no-go zónák, azaz olyan negyedek, amelyekben a hatóságok csak korlátozottan tudják érvényesíteni a törvények uralmát, és kívülállók számára nem ajánlatos a belépés. A német kancellár az n-tv német csatornának adott interjújában szó szerint azt mondta, hogy a szabadságot csak a biztonság képes garantálni, és nem szabadna létezniük no-go zónáknak, nem szabadna létezniük olyan helyeknek, amelyekről mindenki lemondott.
Köszönet Európától
Miközben számos európai ország küzd a migránsáradattal, addig Magyarország a határzárnak köszönhetően védett az illegális bevándorlók inváziójától. Ezt látva egyre több ország ismeri el a magyar hozzáállást. Kent Ekeroth, a Svéd Demokraták országgyűlési képviselője magyarul mondott köszönetet Orbán Viktornak a stockholmi parlamentben. Szerinte ugyanis Magyarország a józan észt szimbolizálja, ami pontosan az ellenkezője annak, amit a svéd parlament balliberális erői képviselnek. Magyarország nincs egyedül a küzdelemben. A V4-ek, az Egyesült Államok, Ausztrália, Japán, az új osztrák kormány, Bajorország és az új vezetést választott Olaszország sem akar bevándorlóországgá válni. Nemrég Orbán Viktor miniszterelnök az Országházban fogadta Giorgia Melonit, az Olasz Testvérek (FdI) párt elnökét. Az olasz politikus elmondta, kormányra kerülésük után lemásolják a magyar döntések egy részét.
forrás:kispest.info