Több mint 3,36 millió magyar döntött az EU-s betelepítési kvóta ellen az október 2-ai népszavazáson, amelyen a szavazók több mint 98 százaléka szavazott nemmel. A szavazáson országosan a választópolgárok 41,3 százaléka szavazott érvényesen. Kispesten szintén 98 százalékos a nem szavazatok aránya, ami azt jelenti, több mint 16 400-an szavaztak a kvóta ellen. Ekkora támogatást a közelmúltban egy párt vagy jelölt sem tudott szerezni kerületünkben. Az eredmény azt mutatja, Kispesten pártállástól függetlenül mondtak nemet az Európai Unió hibás bevándorláspolitikájára, és értenek egyet ebben az ügyben a magyar kormánnyal. Az is látható, hogy az emberek nem hallgattak a kerület baloldali képviselőire, akik az otthonmaradásra buzdítottak, hiszen a kispesti érvényesen szavazók aránya meghaladja a budapesti átlagot. Kispest MSZP-s országgyűlési képviselői, Burány Sándor és Hiller István az elsöprő eredmények ellenére sem foglalkoznak a népszavazáson kinyilvánított népakarattal.
– Az MSZP-frakció az alaptörvénymódosítás vitájában és szavazásában kollektíve nem vesz részt – válaszolta kérdésünkre Hiller István, aki elmondása szerint nem vett részt a népszavazáson sem. A szintén MSZP-s Burány Sándor nem válaszolt kérdéseinkre.
Új egység jött létre
Dr. György István kormánymegbízott szerint egy új egység jött létre Magyarországért azzal, hogy az október 2-i népszavazáson 98 százalék voksolt nemmel a kényszerbetelepítésre.
– Ez az új egység pártok felett áll, nemzeti ügynek tekinti Magyarország szuverenitásának megvédését – mondta dr. György István, s hozzátette, 3,3 millió ember egybecsengő akarata kötelezi Magyarország kormányát is, ezért kezdeményezte a miniszterelnök az Alaptörvény módosítását. Kiemelte: a népszavazás a legdemokratikusabb intézmény, és Európában eddig egyedül Magyarországon kérdezte meg a kormány az emberek véleményét ebben a témában.
– Orbán Viktor, Magyarország miniszterelnöke, az Alaptörvény sikeres módosítása érdekében egyeztetést kezdeményezett minden parlamenti frakcióval rendelkező párt elnökével, sajnálatos, hogy erre az ellenzéki pártok közül az MSZP és az LMP nem, csak a Jobbik ment el – fogalmazott Földesi Gyula (Fidesz), kispesti választókerületi elnök. – Ez azt jelenti, hogy az MSZP és az LMP nem veszi figyelembe 3,3 millió magyar véleményét, és továbbra is pártpolitikai szempontoknak rendeli alá a brüsszeli bevándorlási kvóták ügyét – folytatta Földesi.
Kontraszt
Nemzetközi visszhangja is volt a magyar népszavazásnak. Az osztrák külügyminiszter, Sebastian Kurz rámutatott, hogy a referendumon többen szavaztak a kvóták ellen, mint 2003-ban Magyarország EUtagsága mellett. A lengyel külügyminiszter, Witold Waszczykowski pedig úgy értékelte a magyar népszavazás eredményét, hogy a jelzés egyértelmű, a magyar társadalom óriási része támogatását fejezte ki Orbán migrációs politikája iránt. Mint mondta, a magyar kormányfő ezáltal felhatalmazást kapott ennek a politikának a megvalósításához.
forrás:kispest.info