Dódity Gabriella

Frakcióvezető

2016.09.08.

Véleményt mondhatunk a kényszerbetelepítésről

Brüsszel nem hagyhatja figyelmen kívül a magyar emberek véleményét, akik az október 2-i népszavazáson elmondhatják, szeretnék-e, hogy mások döntsék el helyettük, kikkel éljenek együtt. Amennyiben sikerrel zárul a kvótaügyi népszavazás, nemcsak törvény akadályozza majd meg a kényszerbetelepítést, hanem világos üzenetet küldhetünk a brüsszeli vezetésnek, hogy figyelembe kell venniük a magyar és az európai emberek véleményét – mondta lapunknak dr. György István, Budapest Főváros Kormánymegbízottja.

undefined

Az október 2-án esedékes népszavazáson a magyarok eldönthetik, hogy akarnak-e olyan emberekkel együtt élni Magyarországon, akik ellenőrizetlenül áramlanak Európába. Ezzel ugyanis jelentősen növekedne a terrorfenyegetettség, amely Magyarországon eddig ismertetlen volt – hívta fel a figyelmet dr. György István.
A kormánymegbízott szerint a legfontosabb, hogy a magyarok dönthessék el, kik telepedhetnek le Magyarországon. Felhívta a figyelmet arra, hogy a kormány a kvótanépszavazást nem Európa ellen, hanem éppen Európáért kezdeményezte. Leszögezte, semmilyen lényeges érv nem szól amellett, hogy Magyarország kilépjen az unióból, éppen ellenkezőleg, a magyar nemzet az európai közösség tagjaként érheti el a kitűzött céljait. Magyarország eleget is tesz kötelezettségeinek, és nem enged át a határain ellenőrzés nélkül senkit.

undefined

Dr. György István és Földesi Gyula

Földesi Gyula, a Fidesz kispesti-pesterzsébeti választókerületi elnöke szerint Brüsszelnek az a terve, hogy a következő években, évtizedekben emberek százezreit és millióit kell behívni az unióba. Magyarország ezzel szemben azt az álláspontot képviseli, hogy meg kell állítani a bevándorlást, nincs szükség migránsokra, hanem a magyar családokat kell segíteni. Ezt a meggyőződést szeretnénk képviselni az EU-ban, és ehhez kérjük a választópolgárok segítségét október 2-án – hangsúlyozta Földesi, aki szerint nagy hiba a részvétel ellen kampányolni, egy igazi demokratának ugyanis kötelessége a részvételre biztatni egy népszavazáson.
Érvényes népszavazás esetén törvény akadályozná meg, hogy az Európai Unió olyan személyeket telepítsen be Magyarországra, akiket hazánk nem akar befogadni, a törvény három évig élne. Kiszelly Zoltán politológus a Kispest.
info-nak elmondta, a szavazás kimondottan a migránskérdésről szól, az ellenzék pedig megpróbálja félrevezetni a szavazókat megtévesztő kampányokkal és hirdetésekkel. A britek unióból való kilépését használják fel a hamis tények terjesztésére. - Az ellenzék megpróbálja átértelmezni a népszavazás kérdését, más olvasatokat adnak neki, azaz megpróbálják félrevezetni a szavazókat. A kutatások azt mutatják, hogy a magyarok az Európai Unió mellett állnak, a szavazók több mint a kétharmada szeretne az unióban maradni, de ez nem jelenti azt, hogy Brüsszeltől szőröstől-bőröstül mindent el kell fogadni. Ezzel szemben az ellenzék mindent megpróbál, hogy elterelje a figyelmet a migránskérdésről – jelentette ki lapunknak Kiszelly Zoltán.
– Nagyon fontos, hogy az emberek elmenjenek szavazni, amellett, hogy érvényes népszavazás a cél, fontos, hogy a kormány erősebb felhatalmazással rendelkezzen Brüsszelben – magyarázta a politikai szakértő.

undefined

Szavazzon "NEM"-mel, ha nem szeretné, hogy az EU menekülteket kényszerbetelepítéssel költöztessen Magyarországra!

forrás:kispest.info

Polgármesteri Program


Csapatom

Írjon nekünk!

=