Dódity Gabriella

Frakcióvezető

2015.09.11.

Hol a határ a Határ úton?

Már elkezdődött a térkövezés a felújítás alatt álló Határ úti végállomáson, miközben néhány lerobbant pavilon még mindig áll, jelentősen akadályozva a munkálatokat. Tulajdonosaik korábban pereltek annak ellenére, hogy több mint egy éven át engedély nélkül árusítottak a téren. Eközben egymásnak ellentmondó információk hangoznak el arról, hogy lesz-e majd árusító pavilon a megújuló téren. Ha igen, akkor marad a négy régi, vagy lesznek újak?

undefined

 

A felújítást még a Fővárosi Önkormányzati munkájuk során kezdeményező dr. György István és Dódity Gabriella a helyszínen tájékozódtak a felújításról. A kispestiekkel együtt ők maguk sem értik, az engedély nélkül ott álló pavilonok hogyan akadályozhatják még mindig a munkát; ezt többször jelezték már az illetékeseknek ők is. Most ismét a mihamarabbi megoldást sürgetik.

 


Sokan értetlenül nézik, hogy miközben már elkezdték lerakni az új térkövet a téren, továbbra is ott éktelenkedik négy régi elárusító pavilon az elkerített munkaterület közepén, ahol a vásárlók már jó ideje nem tudják megközelíteni őket. Vajon ottmaradnak mementóként? – kérdeztük még korábban a Budapesti Közlekedési Központot (BKK), ahol azt válaszolták, céljuk a projekt sikeres befejezése, ezért arra törekszenek, hogy az összes pavilon elbontásra kerüljön, és a tér az eredeti terveknek megfelelően teljesen megújuljon. Ha már a mementóknál tartunk, rákérdeztünk a BKV-s gombaépület felújítására is, amelynek alsó részében korábban új ügyfélpont kialakítását tervezték. A BKK közölte, hogy gomba felújítása a mostani munkálatoknak nem képezi a részét, de a felújítással kapcsolatos tervezési folyamat zajlik, részletes információkkal később tudnak szolgálni.

Két pavilonos – bár a közterület használati engedélyük legkésőbb tavaly nyáron lejárt, így azóta jogszerűtlenül tartózkodnak ott – perre vitte az ügyét, majd keresetüket a Népszabadság augusztusi cikke szerint első fokon elutasították, de fellebbeztek, hogy továbbra is húzzák az időt, akadályozva a zökkenőmentes felújítást. Akciójukkal azt szeretnék elérni, hogy a felújítás után is legyen üzlethelyiségük a téren. Az, hogy lesz-e üzlethelyiség a felszínen, továbbra sem egyértelmű, az eredeti tervek arról szóltak, hogy a lehetőségét megteremtik, de egyelőre nem épül. A területet egyébként a Ferencváros átadná a Fővárosi Önkormányzatnak, de eddig erre még nem került sor. Eközben úgy tűnt, hogy a IX. és XIX. kerületek LMP-s képviselői a jogcím nélkül ott tartózkodók pártjára álltak. Facebookon jelentették be győzedelmesen, hogy a Ferencvárosi Önkormányzat sürgősségi indítványt terjesztett be képviselő-testületi ülésre, mely szerint a kereskedőkkel peren kívüli egyezséget kötnének, a boltok jelenlegi tulajdonosai a majdan létesítendő kereskedelmi egységben előbérleti jogot kapnak. Azt írták, „győzőtt a jogállam”, ami kissé furcsa annak tükrében, hogy az ingatlant jogcím nélkül használó pavilonosok a közérdekre fittyet hányva a renitens viselkedésükkel értek el valamit. Később aztán kiderült, hogy az egész nem is igaz.

Mindeközben a kispestiek, lőrinciek, erzsébetiek, soroksáriak, gyáliak, vagy máshol élők csak remélni tudják, hogy négy vállalkozó saját küzdelme nem tudja ellehetetleníteni a naponta mintegy százezer közlekedő által érintett végállomás régóta áhított felújítását.

 

 

Forrás: Kispest.info

Polgármesteri Program


Csapatom

Írjon nekünk!

=