Egyetértettek a képviselők a Bozsik Stadion állami tulajdonba vételével, így a kormány Nemzeti Stadionfejlesztési Programja keretében a kispesten is korszerű sportlétesítményt építenek. A stadion 2007-ben került az államtól az önkormányzat tulajdonába, majd a helyhatóság ingyenesen az MFA Nonprofit Kft. részére adta át ingyenesen a tulajdonjogot 2030-ig. Most lényegében az eredeti állapot visszaállításáról született döntés. A napirendi pontot hosszabb szünet előzte meg, mivel még az ülés közben is folytak az egyeztetések az önkormányzat és a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő között, majd a szerződéstervezetet közvetlenül a döntés előtt kapták meg a képviselők.
Csak baloldali tagok kerültek be két önkormányzati cég felügyelő bizottságaiba. Azzal, hogy baloldali többség nem delegált ellenzéki tagokat a bizottságokba, jelentősen romolhat a komoly összegek fölött rendelkező cégek átláthatósága – véli Dódity Gabriella, a Fidesz-KDNP frakcióvezetője. Mint mondta, az ellenőrzés épp az ellenzék dolga lenne, így most saját magát ellenőrzi a baloldali városvezetés. Az önkormányzat közparkjainak, játszótereinek és közterületeinek fejlesztését, karbantartását végző Közpark Kft., illetve az EU-s és kiemelt beruházásokat koordináló Kispest Városfejlesztési és Üzemeltetési Kft. egyaránt igen komoly összegű közpénzek fölött diszponálnak.
Jelentősen megemelte a képviselők tiszteletdíját a baloldali városvezetés az MSZP-DK-Együtt-PM frakció egyhangú szavazataival. A képviselők havi bruttó 96.000, a bizottsági elnökök 233.600, a bizottsági tagok 156.600, a tanácsnokok 233.600 forintot vihetnek haza. A Fidesz-KDNP frakció nem szavazta meg a fizetésemelést.
A Fidesz-KDNP frakció nem szavazta meg a képviselők tiszteletdíjának emelését