Jelenleg két, saját maga által mentett, majd örökbefogadott kutyával és három befogadott kóbor cicával osztja meg Dódity Gabriella és párja az otthonukat. A Fidesz-KDNP polgármesterjelöltje a II. Örökbefogadott Állatok Napján a zsűriben is szerepet vállalt, hogy megtalálják a legszebb mentett kutyát. Dódity Gabriella már a Fővárosi Önkormányzatnál végzett munkája alatt is szívén viselte az állatok sorsát.
– Amikor első alkalommal hivatalos látogatáson voltunk az Illatos úti Ebtelepen, láttuk az ottani áldatlan állapotokat. Magánszemélyként gyűjtést szerveztünk, és hővédő függönyöket vettünk a kinti kennelek elé, amelyekben a hideg betonon feküdtek a mínuszban a kutyák. Így indult minden, azóta sok minden változott a telepen. Előterjesztésünkre 23 millió forintot szavazott meg a Fővárosi Közgyűlés a telep támogatására, mára pedig elmondható, ez az “Illatos út" már nem az az “Illatos út"… Később létrehoztunk egy alapítványt, és tavaly a menhellyel karöltve megszerveztük az Örökbefogadott Állatok Napját a Városligetben. Az idei napon én magam is zsűriztem a Mentett Kutyák Szépségversenyén, ahol leginkább a gazdival való összhangot figyeltük. Kicsi kategóriában az első helyezett egy olyan szaporítótól mentett kutya lett, akinek az összes lába el volt törve, mert agyontaposták a többiek a szűk ketrecben. Különdíjat is adtunk: egy gazdi kapta, aki egy vak kutyát fogadott örökbe. Ezzel a rendezvénnyel is az a célunk, hogy felhívjuk az örökbefogadásra, az állatok mentésére a figyelmet. Az állatok iránt érzett szeretetet és tiszteletet már gyermekkorban meg kell tanítani – mondta el Dódity Gabriella, aki Kispestet állatbarát kerületté szeretné tenni, de nem csak a gazdik érdekeit tartaná szem előtt.
– Nemcsak a házikedvencek igényeire, hanem a nem kutyások sokszor jogos panaszaira is figyelnünk kell. A felelős állattartás része a kutyák megnevelése, vagy az, hogy felszedem utánuk a kutyagumit. Kispesten több és jobb állapotú kutyafuttatóra volna szükség, a legtöbb csak egy elkerített, poros terület. Minél több helyre kutyapiszokgyűjtőt kell telepíteni, és figyelni kell a szedőzacskóval való feltöltésére is. Merész vállalkozás, de útjára indítanám Budapest második Állatvédelmi Járőrszolgálatát is. A legfontosabbnak ugyanakkor a gyermekek szemléletformálását tartom; a legtöbb, amit tehetünk az állatkínzások ellen, ha megtanítjuk gyermekeinknek az állatok szeretetét.
Írta: Nagy Orsolya
Megjelenik a Helyi Téma 2014. szeptember 17-i számában